BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

esperal
Zdrowie

Czy Esperal wywołuje skutki uboczne?

Stosowanie terapii Esperalem jako metody radzenia sobie z uzależnieniem alkoholowym jest dość kontrowersyjną sprawą. Trochę przypomina próbę zniechęcenia nastolatka do palenia papierosów polegającą na tym, że każe mu się wypalić całą paczkę w bardzo krótkim czasie. Eliminowanie problemu poprzez wywoływanie poczucia wstrętu w niektórych przypadkach może okazać się skuteczne. Dla wielu osób jest to zbyt drastyczna metoda, ale są śmiałkowie, którzy chętnie podejmują się tego wyzwania, zwłaszcza jeśli naprawdę chcą wyjść z nałogu, lecz nie potrafią poradzić sobie samodzielnie. 

Esperal – na czym polega stosowanie tego środka? 

Obecna nazwa handlowa Esperalu to Disulfiram. Jest to preparat, który ma postać funkcjonalnej „wszywki” gdyż aplikuje się go pod skórę pleców lub pośladków. Substancja czynna zawarta w preparacie powoli się uwalnia powodując w organizmie zahamowanie procesów metabolicznych alkoholu w wątrobie. Innymi słowy wypity alkohol nie jest normalnie trawiony powodując potężnego kaca oraz fobie związane ze śmiercią. Jeśli po implementacji Esperalu pacjent podejmie jakąkolwiek próbę picia napojów procentowych, odczuje to prawdopodobnie w postaci bardzo przykrych symptomów. Istnieje tylko wąska grupa osób, na które nie działa preparat. Zobacz więcej na https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/.

Disulfiram WZF – cena i możliwości dokonania zabiegów 

Koszt wykonania zabiegu „wszycia” Esperalu waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Operacja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym a jej efekty powinny rozciągać się na co najmniej 8 miesięcy. Miastami, które oferują najwięcej zabiegów są Warszawa oraz inne większe miejscowości. Ceny można porównać w Internecie. Biorąc pod uwagę fakt, że osoby uzależnione od alkoholu bardzo wiele pieniędzy wydają codziennie na używki, koszty zabiegów nie są aż tak wygórowane. Skutki uboczne Esperalu Esperal nie powoduje większych skutków ubocznych. Jest w pełni bezpieczny dla osób, które zostały zakwalifikowane do zabiegu. Dedykowany jest takim osobom, które, pomimo podejmowanych prób poradzenia sobie z problemem alkoholowym, nie były w stanie tego skutecznie zrobić. Ci, którzy wyczerpali inne środki, decydują się na taką terapię jako ostateczność. Mówiąc o skutkach ubocznych, można stwierdzić, że nie ma żadnych jeśli chodzi o „wszycie” preparatu, lecz pacjenci niestosujący się do zakazu picia sami na własne życzenie narażają się na poważne konsekwencje. Zastosowanie Esperalu nie zwalnia z odczuwania głodu alkoholowego, więc wielu pacjentów może przechodzić kryzysy i złamać swoje postanowienia.

Artykuł sponsorowany