BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Lifestyle

Lustro w łazience – jakie i dlaczego wybrać?

Łazienka to specyficzna przestrzeń, która oprócz swojej podstawowej funkcji, służy często jako miejsce relaksu i pielęgnacji. Nic więc dziwnego, że wśród stałego wyposażenia nie może zabraknąć lustra, które definiuje charakter całej aranżacji. Zobacz, jak znaleźć to odpowiednie.

Wybieramy lustro – na co zwrócić uwagę?

Nie sposób wyobrazić sobie łazienki bez choćby jednego lustra. Jego przydatność docenimy nie tylko w trakcie codziennych czynności higienicznych – to jeden z elementów, który pomaga w tworzeniu klimatu danego wnętrza. Wśród dostępnych propozycji wyróżnić można te, które otoczone są ozdobnymi ramami, ale w nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeniach coraz chętniej wykorzystuje się także bezramkowe, klejone bezpośrednio do ściany tafle. Lustra łazienkowe nie tylko uatrakcyjniają ścianę, na której zostaną powieszone, ale pełnią także funkcję dekoracyjną. Dzięki nim można doskonale powiększyć optycznie przestrzeń, co będzie szczególnie przydatne w niedużych, miejskich toaletach, w których każdy centymetr jest na wagę złota. 

Ogromne znaczenie ma rozmiar wybranej propozycji. W nowoczesnych wnętrzach  można śmiało szaleć nie tylko  formą, ale i kształtem. Niezwykle modne są lustra łazienkowe, które wyróżniają się nietypowym układem. Nieregularne romby, heksagonalne kształty, czy owale prezentują się niezwykle nowatorsko, dzięki czemu nie ma mowy o nudzie, czy sztampowości. 

Jakie lustro do jakiej łazienki?

Wybór lustra powinien być nie tylko dostosowany do stylu łazienki, ale i jej układu, czy rozmiaru. Wieszając pionowo duże lustra łazienkowe pozbawione ramy, można wpłynąć na zmianę proporcji, co sprawdzi się w niskim pomieszczeniu. O ile w przypadku pokaźnych przestrzeni nie ma to większego znaczenia, to w niedużych wnętrzach lepiej postawić na poziome, wielkoformatowe propozycje, dzięki którym całość będzie wydawała się nieco bardziej okazała. Aby uniknąć wrażenia nadmiaru, niewskazane są wielkie, bogato zdobione ramy, które mogą przytłoczyć pomieszczenie. Znacznie lepiej iść w kierunku dyskretnych listewek, czy prostych, nienachalnych okuć.

Spore znaczenie ma także sposób oświetlenia wybranego produktu. To, czy zdecydujemy się na popularne kinkiety po bokach, czy na centralną lampę, wpłynie nie tylko na wygląd łazienki, ale i funkcjonalność lustra. Aby uzyskać minimalistyczną, a zarazem efektowną aranżację, warto postawić na wodoodporne taśmy LED. Umiejscowione wokół lustra sprawią, że nie tylko zyskamy dekoracyjny element, ale i lepszą widoczność w trakcie wykonywania makijażu, układania fryzury, czy usuwania zarostu.