BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Moda

Jak uporządkować szafę?

Utrzymując mieszkanie czyste i wolne od bałaganu możesz sprawić, że poczujesz się bardziej zrelaksowany i łatwiej znajdziesz to, czego szukasz. Jednym z obszarów, który zazwyczaj może stworzyć najwięcej bałaganu, są twoje szafy. Jednym z głównych powodów, dla których twoja szafa może być zagracona, jest trzymanie rzeczy, których już nie potrzebujesz ani których nie używasz. Rozpocznij ten rok od razu, pozbywając się niepotrzebnego bałaganu w szafie.

Odsuń ubrania, których nie nosisz

Każdy ma w szafie ubrania, które w pewnym momencie przestajemy nosić. Niestety, te przedmioty mogą zabierać nam znaczące miejsce w naszej garderobie. Jeśli nie możesz zdecydować, czego się pozbyć, wypróbuj metodę wieszaka. Zacznij od zawieszenia przedmiotów, tak aby wszystkie wieszaki poszły w jedną stronę. Kiedy nosisz ubrania, włóż je z powrotem do szafy przodem do siebie. Pod koniec roku pozbywaj się wszystkich ubrań, które wciąż stoją w pierwotnym kierunku. Jeśli nie były noszone od roku, prawdopodobnie ich nie potrzebujesz.

Układaj buty

Buty zajmują dużo miejsca w szafie, ale trzymanie ich w pudełkach nie jest idealne, gdy próbujesz znaleźć to, czego szukasz. Zamiast tego rozważ umieszczenie półek, na których z łatwością zmieszczą się większe ilości twoich butów. Umożliwi to korzystanie z pionowej przestrzeni w szafie, a jednocześnie zapewni łatwy dostęp do butów.

Pogrupuj swoje ubrania

Nie pozwól, aby twoja szafa wyglądała jak największy bałagan świata! Pogrupuj przedmioty w podstawowe kategorie, takie jak koszule, spodnie, sukienki i spódnice. Następnie przygotuj kurtki, szaliki i chusty. Na koniec przygotuj miejsce na akcesoria, takie jak biżuteria, czapki i krawaty. Dzięki temu będziesz mógł w krótkim czasie skompletować cały ubiór.

fashioncode.pl