BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Uroda Zdrowie

Pielęgnacja skóry – porady

Skóra pokrywa całe nasze ciało. Chroni nas, jest narażona na wiele czynników zewnętrznych, które poważnie na nią wpływają. Dlatego bardzo ważną rolę odgrywa prawidłowa pielęgnacja skóry. Obojętne, czy tej na nogach, rękach, czy na twarzy – każda wymaga odpowiedniego traktowania, aby długo pozostawała jędrna i piękna. Jak więc powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry?

Pielęgnacja skóry twarzy – piękna i czysta cera

Jedną z najbardziej narażonych na działanie wielu groźnych czynników, a jednocześnie bardzo wrażliwą strefą ciała jest nasza twarz. Cera może być bardzo różna i od jej typu zależy, jak powinna wyglądać jej pielęgnacja. Podstawowo rozróżnia się trzy rodzaje: tłusta, sucha i mieszana. Jednak jest to bardzo okrojone zestawienie. Mamy przecież skórę alergiczną, skłonną do zaskórników, wrażliwą, zaczerwienioną. Na szczęście branża kosmetyków coraz bardziej rozszerza linie dedykowane różnym typom cery. Każdy więc znajdzie coś idealnego dla siebie.

Jakich kosmetyków do pielęgnacji trzeba używać? Sam krem dobrany do typu cery nie wystarczy. Warto pamiętać o dokładnym oczyszczaniu cery, bo to podstawa, na której buduje się całą zdrową skórę. Należy dokładnie zmywać makijaż, oczyszczać twarz specjalnym żelem lub płynem razem z wodą, a następnie tonizować. Tonizowanie jest bardzo ważne, gdyż przywraca równowagę skórze, która jest gotowa przyjąć dalsze kroki pielęgnacyjne. Może to być maseczka, hydrolat lub krem.

Pielęgnacja ciała – jędrne, gładkie, sprężyste

Pielęgnacja skóry całego ciała zwykle ogranicza się do używania balsamu. Czasem może to wystarczyć, jednak nie zawsze. Często dotykają nas problemy ze sprężystością, jędrnością i jakością skóry nóg, pośladków, czy też rąk i brzucha. Możemy mieć kłopot z rozstępami i cellulitem. Wtedy do tradycyjnej pielęgnacji należy dołożyć kilka kroków.

Jeśli borykamy się z cellulitem pomocne mogą okazać się specjalne masaże z użyciem szczotki. Wykonuje się je na sucho, po umyciu się, lub z użyciem różnych środków, jak na przykład olejki. Masaż wykonuje się kulistymi ruchami, od dołu do góry. Trzeba go powtarzać regularnie, codziennie. Tylko to przyniesie pożądane rezultaty. Możemy także używać różnego rodzaju serum i balsamów z formułami rozgrzewającymi lub chłodzącymi. Należy jednak być bardzo skrupulatnym i wytrwałym, gdyż zwalczenie cellulitu nie jest taką prostą sprawą.

Zadbana i zdrowa skóra to szczęśliwa Ty!

Piękno kryje się w środku, jednak nie można zapominać o wyglądzie zewnętrznym. Nie chodzi tu o próżność, ale głównie o zachowanie zdrowego wyglądu. Zadbana skóra z pewnością zapewni nam dobre samopoczucie oraz pewność siebie. Pamiętajmy także o trzymaniu zdrowej diety i aktywności fizycznej. Ma to ogromny wpływ na kondycję naszej cery oraz jędrność skóry. Wiele czynników składa się na jej dobry wygląd, a więc im więcej się do nich stosujemy, tym lepsze efekty osiągamy. Przyglądajmy się naszej skórze, patrzmy co dobrze na nią wpływa i stosujmy to! Każda z nas jest inna, ale każda wyjątkowa. Pamiętajmy o tym przy codziennej pielęgnacji skóry.