BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Lifestyle Zdrowie

Spowolniony metabolizm po 40 roku życia

Życie zaczyna się po 40-stce. Tak uważa przynajmniej część populacji. Oczywiście, życie nabiera nowych kolorów i możliwości. Jednak dotyka nas również spowolniony metabolizm po 40 roku życia. Może to wpłynąć na człowieka bardzo niekorzystnie, a szczególnie odbić się na jego wadze. Metabolizm jednak może dostać od nas mocnego kopa do działania i wrócić na właściwe tory. Jak więc go przyspieszyć, aby dalej cieszyć się piękną sylwetką?

Jakie czynniki wpływają na nasz metabolizm?

Wiek to tylko jeden z kilku czynników, który wpływa na szybkość metabolizmu. Zmienia się on na przestrzeni całego naszego życia. Najszybciej działa w okresie młodości, pracuje wtedy na najwyższych obrotach. Jednak wraz ze starzeniem się coraz bardziej zwalnia. Odbija się to oczywiście na naszym wyglądzie.

Jednak sam wiek nie jest jedyna przyczyną. Dużo zależy od odżywiania się i diety. Na przykład stosując głodówki możemy całkowicie rozregulować pracę układu trawiennego, a więc  metabolizmu. Niezdrowa dieta, nieregularne jedzenie, mało składników odżywczych – wszystkie te czynniki mają okropny wpływ na nasz organizm. Metabolizm staje się całkowicie rozchwiany i nie działa jak należy.

Jak zaradzić na spowolniony metabolizm po 40 roku życia?

Przede wszystkim należy zmienić swoje podejście do odżywiania. Wszelkie złe nawyki odstawiamy w kąt. Dieta nie może być bogata w węglowodany, należy obniżyć poziom cukru we krwi. To samo tyczy się braku aktywności fizycznej. Wraz z wiekiem spada odsetek masy mięśniowej na rzecz odkładanego tłuszczu. Szczególnie przy całkowitym braku aktywności fizycznej. Dlatego też należy zacząć więcej się ruszać, być może zapisać się na jakieś zajęcia sportowe lub fitness. Podczas ćwiczeń spala się tłuszcz, a więc metabolizm wraca na wysokie obroty.

Dieta powinna być bogata w witaminy, minerały i składniki odżywcze. Pokarm ma nam dodawać sił i energii, a do tego maksymalną ilość dobrych mikro i makroelementów. Nie może zabraknąć warzyw i owoców. Należy także zwrócić uwagę na pory posiłków. Regularne jedzenie to podstawa. Przyjmij odpowiedni rytm dnia i dopasuj do niego posiłki. Metabolizm lubi rutynę, gdyż wtedy nigdy nie jest głodny. A głód go spowalnia.

Wspieraj swój metabolizm i ciesz się życiem po 40-stce!

Podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia jest racjonalne odżywianie i ruch. Nie tylko przyspiesza to metabolizm, ale wpływa na cały organizm. Wszystko pracuje wtedy tak, jak należy. Jednak czasem potrzebujemy drobnej pomocy, jeśli efekty nie są zadowalające. Możemy spróbować różnych suplementów diety. Z pewnością farmaceuta w aptece poleci nam najlepszy produkt, który przyniesie widoczne rezultaty. Nie wybierajmy jednak pierwszy lepszych tabletek. Środki na odchudzanie muszą być sprawdzone, z dobrym składem i od znanych na rynku marek. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nie wyrządzą nam żadnej krzywdy. Oczywiście podstawą wciąż pozostaje dieta! Tabletki same w sobie nic nie wskórają, są jedynie pomocą w całej pracy.