BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Lifestyle Uroda

Olejowanie włosów wysokoporowatych

Olejowanie włosów to jedna z metod pielęgnacji, która daje najlepsze efekty. Mamy do wyboru rożne rodzaje olejów w zależności od typu włosów. Regularne wykonywanie tego zabiegu przynosi niesamowite rezultaty i znacząco wpływa na jakość fryzury. Dziś na tapet weźmiemy olejowanie włosów wysokoporowatych.  Bo to właśnie od porowatości zależy to, jakiego oleju musimy użyć. Poznajmy więc bliżej wysokoporowate włosy oraz produkty do ich pielęgnacji.

Czym jest porowatość włosów i jakie są włosy wysokoporowate?

Porowatość włosów to określenie ich stanu na podstawie pojedynczych pasm. Można dowiedzieć się, czy łuski włosa są scalone, jaka jest ich kondycja oraz struktura. Włosy wysokoporowate mają bardzo nieregularne łuski włosa. Często mogą być one także otwarte i odstające. Wszystko spowodowane jest nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brakiem. Do takiego stanu przyczynia się także częste farbowanie, rozjaśnianie i zabiegi fryzjerskie stosowane na włosach.

Wizualnie włosy mogą wyglądać na przesuszone, są łamliwe i łatwo się rozdwajają. Bardzo ciężko ułożyć je w jakąkolwiek fryzurę. Kolejnym zauważalnym  problemem jest puszenie się. Ogólnie stan włosów jest bardzo zły, dlatego w grę musi wejść olejowanie.

Olejowanie włosów wysokoporowatych – czego używać?

Do każdej porowatości włosów przypisane są inne oleje. Tylko używanie poprawnych substancji przyniesie pożądane efekty. W innym wypadku możemy nie zauważyć żadnych zmian a nawet pogorszenie. Włosy mogą się bardziej puszyć.

Do olejowania włosów wysokoporowatych najlepsze są oleje wielonienasycone. Zawierają one przede wszystkim dużo kwasów z grupy omega-3 i omega-6. Należą do nich między innymi olej z wiesiołka oraz olej lniany. Pierwszy z nich zawiera także dobroczynną witaminę E, która sprawia, że włosy ładnie się układają i łatwiej czeszą. Warto również spróbować oleju sojowego. Zawiera kwas linolowy, który dodatkowo nawilża strukturę łuski. Z kolei olej z dzikiej róży zawiera aż trzy kwasy tłuszczowe, w tym olejowy i linolowy. Dodatkowa witamina D i E daje naprawdę kompleksowe działanie. Do tego mamy jeszcze olej z pestek truskawek. Również bogaty w kwasy tłuszczowe z grupy omega.

Jak wykonywać olejowanie włosów wysokoporowatych?

Olejowanie to zabieg, który trzeba powtarzać kilka razy w miesiącu, może być nawet dwa, trzy razy w tygodniu. Tylko regularność i systematyczność przyniesie oczekiwane rezultaty. Olejowanie wykonuje się na suchych włosach, przed ich umyciem. Na całej długości nakładamy wybrany z wyżej wymienionych olej. Dokładnie rozczeszmy specyfik pomiędzy każde włókno włosa. Szczególną uwagę przyłóżmy do końcówek. Olej należy pozostawić na włosach na minimum godzinę. Olejowanie można wykonać również przez noc. Wystarczy zawinąć włosy w ręcznik i pójść spać. Rano dokładnie spłukujemy olej i myjemy włosy. Trzeba się do tego naprawdę przyłożyć, bo płyn mocno osiada na pasmach. Gotowe! Efekty zauważymy już po pierwszym razie, jednak warto stosować te metodę regularnie. Wtedy przyniesie najlepsze rezultaty.