BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Lifestyle Zakupy

Wózek dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wyprawka dla noworodka to naprawdę sporo zachodu. Trzeba skompletować multum rzeczy, aż strach, że o czymś się zapomni! A jedną z najważniejszych rzeczy, bez których nie obejdą się świeżo upieczeni rodzice, to wózek. Jest w czym wybierać, setki modeli, kształtów i funkcji. Czego tak naprawdę potrzeba? Wózek dla dziecka musi spełniać wiele oczekiwań. Podpowiemy, co najlepiej się sprawdzi!

Wózek dla dziecka musi być przede wszystkim praktyczny

Przy dziecku trzeba się dużo nabiegać i cały czas je pilnować. Chwila nieuwagi i katastrofa gotowa. Dlatego też wszelkie rzeczy składające się na wyprawkę dla dziecka musza być przede wszystkim, praktyczne i funkcjonalne. Oczywiście, wszystko dla bezpieczeństwa maleństwa oraz ułatwienia życia rodzicom. Co składa się na stwierdzenie „praktyczny i funkcjonalny”? Wózek, który jest lekki, spełnia kilka różnych funkcji i łatwo się go składa. To podstawowe cechy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie.

Budowa wózka musi być solidna i dobra jakościowo. Materiały, zarówno stelaża, jak i materaca i wszelkie tkaniny powinny być atestowane i dobrze wykonane. Będziemy mieć wtedy pewność, że to, co kupujemy jest warte swojej ceny. A nasze dziecko jest bezpieczne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka?

Zacznijmy od kół. Warto przejść się po różnych sklepach i „przetestować” różne modele. Wózek powinien mieć dobre opony, które wraz z odpowiednią budową produktu będą dobrze amortyzować całą konstrukcję. Koła wpływają także na łatwość jazdy w różnych warunkach i po różnych nawierzchniach. Dlatego to tak ważny element. Kolejną rzeczą jest kilka funkcji w jednym produkcie. Po co kupować osobno nosidełko, gondolę i wózek, jak wszystko może znajdować się razem? Co więcej, zajmuje tym sposobem mniej miejsca i nie ma potrzeby osobnego zakupu każdej rzeczy. Wiąże się to z oszczędnością i praktycznością! A przy małym dziecku to bardzo ważne, bo wydatków i tak jest dużo.

Atesty to podstawowa sprawa. Bez atestu nawet nie ma co patrzeć na produkt, chociażby był najpiękniejszy i najsolidniejszy. Cokolwiek by się stało, nie mamy żadnego prawa do odwołania i zgłoszenia sprawy. Atest zabezpiecza nas i upewnia w pełnowartościowych funkcjach zakupionego wózka. A bezpieczeństwo dziecka jest cenniejsze niż pieniądze.

Sprawdzone firmy to solidne produkty

Na wyprawce dla dziecka można oszczędzić. Wybieramy tańsze chusteczki, kupujemy wielopaki ubrań i szukamy różnych promocji. Jednak taka rzecz, jak wózek, nie może być niesprawdzona. Kupujmy je tylko w autoryzowanych sklepach z ważnymi atestami. Nie chcemy przecież, aby coś stało się naszemu dziecku. Nie chodzi też tylko o to. Porządny wózek to zakup na lata. Może mieć wiele funkcji, rosnąć razem z dzieckiem i dostosowywać się do różnych potrzeb. Warto więc zapłacić więcej, ale tylko raz. Nie trzeba będzie zmieniać wózka za rok, czy nawet kilka miesięcy! Pamiętajmy także o zobaczeniu wybranego modelu na żywo. Tylko tak będziemy mieć pewność, że wymiary nam odpowiadają i wygodnie się nam go prowadzi. Rodzic w końcu też korzysta z wózka i liczy się jego wygoda!