BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Lifestyle Uroda

Perfumy, mgiełki czy może wody toaletowe? Które wybrać?

To, jak pachniemy, ma duży wpływ na odbiór naszej osoby. Jest to praktycznie tak samo ważne, jak nasz wygląd. Perfumy są także kosmetykiem. Powinniśmy je odpowiednio dobrać do naszego gustu i stylu. Warto mieć na uwadze, że zapachy inaczej pachną na każdej osobie. Dlatego każdy produkt powinniśmy przetestować na samych sobie. Jednak nim przejdziemy do wyboru odpowiedniego zapachu, musimy zadecydować, czym chcemy się psikać. Czy postawimy na klasyczne perfumy? A może lekką mgiełkę? Chyba, że jednak woda toaletowa? Każdy te produkt jest trochę inny i ma inną rolę do spełnienia. Co więc wybrać dla siebie?

Klasyczne i trwałe perfumy

Zacznijmy od czegoś, co doskonale znamy i najczęściej używamy. Perfumy są najtrwalszą i najmocniejszą opcją. Ich zapach pozostaje na naszym ciele na długo. Największe firmy oferują nam cudowne zapachy, które nigdy nie wychodzą z mody. Każdy może wybrać idealne połączenie nut różnych kwiatów, roślin i ziół. Perfumy są jednak drogie. Potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych! Oczywiście wszystko zależy od marki, pojemności i danego produktu. Jednak mimo wszystko taki wybór jest najdroższy.

Lżejsza wersja perfum – woda toaletowa

Jeśli nie chcemy mocnego, bardzo wyczuwalnego zapachy, możemy postawić na wodę toaletową. Ta opcja jest także tańsza! Wszystko w związku z tym, że woda toaletowa zawiera mniej olejków zapachowych od perfum. Jednak wpływa to także na trwałość produktu. Perfumy utrzymują się dłużej na naszej skórze. Jednak to wciąż opłacalna i godna zainteresowania opcja. Woda toaletowa to około 5-10% olejków zapachowych rozpuszczonych w 60-85% alkoholu. Mocniejsze są on tego wody perfumowane oraz same perfumy. Tam mamy do czynienia z większym stężeniem i olejków, i alkoholu.

Lekka i delikatna mgiełka zapachowa

Ostatnia opcja to coś, co z pewnością najlepiej sprawdzi się na lato. Mgiełki zapachowe możemy stosować na całe nasze ciało i włosy. Perfumy zwykle rozprowadzamy na szyje, dookoła głowy oraz za uszy i nadgarstki. Mgiełkę możemy wręcz wetrzeć w ciało. Niektóre produkty mają w sobie drobinki brokatu, które cudownie mienią się na naszym ciele. Mgiełki są także dużo tańsze od dwóch poprzednich opcji. Jeśli chcemy kupić coś sprawdzonego, warto przeczytać ten artykuł: https://www.arte24.pl/uroda/mgielki-pelne-zapachu-zatrzymaj-lato-z-makeup-revolution/. To naprawdę polecany produkt!
A Ty, którą opcję wybierzesz dla siebie? Pamiętaj – zapach to Twoja wizytówka!