BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Uroda Zdrowie

Liposukcja – to trzeba wiedzieć

Tkanka tłuszczowa to zmora niejednego człowieka. Oczywiście, w odpowiedniej ilości jest nawet potrzebna, jednak jej nadmiar staje się bardzo trudny do usunięcia. Wiele godzin na siłowni, litry potu i mnóstwo wyrzeczeń aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak gdy walka trwa, a nagle efekty stanęły w miejscu, nasza silna wola i chęci do ćwiczeń maleją. Wtedy z pomocą może przyjść liposukcja. Zabieg odsysania tłuszczu, który może okazać się prawdziwym wybawieniem.

Na czym polega zabieg liposukcja?

Liposukcja jest nazywana także odsysaniem tłuszczu lub zabiegiem kształtującym sylwetkę. Rzeczywiście tak też jest, gdyż tą metodą możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych miejsc. Najczęściej zabieg jest stosowany na brzuchu, biodrach, pośladkach, ramionach, kolanach, udach, jak i podbródku. Z wszystkich tych miejsc z powodzeniem możemy pozbyć się niechcianego tłuszczu za pomocą różnych technik.

Należy jednak pamiętać, że liposukcja nie leczy z otyłości. Pomaga ona jedynie usuwać tłuszcz, który zalega mimo aktywności fizycznej i diety. Może ona jedynie pomóc w odchudzaniu, w miejscach naprawdę trudno dostępnych. Nie jest jednak techniką diety czy usuwania całego zbędnego tłuszczu. Nic nie zastąpi zdrowego stylu życia!

Jakie są rodzaje liposukcji, czyli odsysania tłuszczu?

Obecnie stosuje się kilka różnych technik odsysania tłuszczu, w zależności od miejsca i ilości tkanki. Lekarz specjalista odpowiednio dobiera metodę do każdego pacjenta indywidualnie. Ważne jest, aby korzystać z usług tylko sprawdzonych klinik. Nie ryzykujmy – liposukcja to poważny zabieg, a więc oddawajmy się tylko w bezpieczne ręce.

Najpopularniejszą stosowaną metodą jest liposukcja techniką tumescencyjną. Pacjent dostaje znieczulenie miejscowe oraz leki uspokajające dożylnie. Zapobiega to dużej utracie krwi. Technika zapewnia mniejszy dyskomfort i opuchliznę w trakcie rekonwalescencji. Kolejna technika to liposukcja super mokra. To metoda praktycznie identyczna jak tumescencyjna, jednak ilość podanych środków znieczulających jest podzielona przez pół. Kolejna możliwość to liposukcja WAL. Opiera się na użyciu bardzo silnego strumienia wody. Pacjentowi wstrzykuje się jałową mieszankę soli fizjologicznej z adrenaliną i lignokainą. Użycie strumienia wody zapobiega rozrywaniu się tkanek, co w późniejszym czasie powoduje mniejszy obrzęk i krótszą rekonwalescencję.

Popularną metoda jest także liposukcja techniką ultradźwiękową. Błony komórkowe tłuszczu są najpierw rozbijane przez ultradźwięki, przez co później dużo łatwiej je usunąć. Ta technika stosowana jest głównie u osób, które ponownie poddają się liposukcji. Możemy także zdecydować się na laser lub technikę Vibro. Pierwsza możliwość to rozpuszczanie tkanki za pomocą zimnego lasera. Druga opiera się na sprężonym powietrzu i wibrującej kaniuli.

Czy warto poddać się zabiegowi liposukcji?

Jeśli mamy problem z zalegającą tkanką tłuszczową, na którą nic już nie pomaga, to zdecydowanie tak. Liposukcja może nam bardzo pomóc i rozwiązać uporczywy problem. Jednak trzeba liczyć się z jej kosztami i rekonwalescencją. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, nic nie stoi na przeszkodzie.