BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Lifestyle Zakupy

Telewizor czy projektor – co wybrać?

Jeszcze do niedawna telewizor był nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu. Obecnie zaczyna się to zmieniać. Bardzo często ludzie nie decyduję się na to urządzenie w ogóle. Nic dziwnego w erze wszechogarniającego Internetu. Jednak technologia poszła na tyle do przodu, że istnieją ciekawe alternatywy dla klasycznej telewizji. Warto przemyśleć co wybrać, telewizor czy projektor?

Zalety i wady telewizora

Zacznijmy od popularnego niegdyś telewizora. Oczywiście to, że  coraz więcej osób decyduje się żyć bez niego nie oznacza, że rynek obumiera. Wciąż wypuszczane są coraz to nowsze, lepsze modele. Obecnie możemy wybierać wśród tysięcy rozmiarów, jakości obrazu i kształtów. Na dzień dzisiejszy najbardziej pożądane są duże ekrany z bardzo dobrą jakością obrazu FULL HD lub UHD 4K. Mamy dostępne modele z zakrzywionymi krawędziami do środka, aby uzyskać efekt głębi. Telewizory praktycznie we wszystkich wersjach są wyposażone we wbudowany dekoder. A więc zakup nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Możemy od razu korzystać z telewizora.

Telewizor jednak, szczególnie duży, zajmuje dość dużo miejsca i po podłączeniu może znajdować się tylko w tym danym miejscu. Oczywiście mamy dostępne modele do powieszenia na ścianie. Mają nawet funkcję wtopienia się  w tło. Jednak jest to już bardzo duży wydatek.

Zalety i wady projektora

Z drugiej strony wyłania nam się stosunkowo świeży produkt na rynku – projektor. Szybko zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Nic dziwnego, jest bardzo praktyczny i można go zabrać ze sobą w wiele miejsc. Możemy poczuć się jak w Sali kinowej odtwarzając swoje ulubione seriale i filmy. Projektor możemy ustawić w dowolnym miejscu i rzucić na dowolną ścianę. Wyświetlany obraz jest naprawdę duży. Co więcej, możemy używać projektora w każdy pokoju w domu. A jego przenoszenie jest bardzo łatwe.

Jednak do używania projektora jako wyświetlenie tradycyjnej telewizji może być problematyczne. Potrzebujemy do tego osobno zakupionego dekodera oraz odpowiedniego podłączenia. To wiąże się z dodatkowymi kosztami. Szczególnie jeśli chcemy na co dzień używać go zamiast tradycyjnego telewizora. Sam koszt rzutnika/projektora również nie jest małym wydatkiem. Jednak jeśli projektor ma nam służyć do oglądania filmów i seriali na przykład z Internetu, to może okazać się świetnym gadżetem.

Co wybrać, telewizor czy projektor?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Trzeba się zastanowić, do czego potrzebny nam jest telewizor, czy projektor. Ważne jest również obliczenie budżetu. W różnym przedziale cenowym otrzymamy różne jakościowo produkty z każdej kategorii. Jednak jeśli potrzebujemy sam projektor, koszty automatycznie spadają. To samo tyczy się wielkości telewizora czy posiadanych funkcji. Dlatego warto dokładnie przemyśleć zakup obu urządzeń i dobrać to, które lepiej wpisuje się w nasz styl życia. Ważne, aby spełniał nasze oczekiwania i był niezawodny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *