BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Moda Uroda

Matowa pomadka w płynie

Makijaż to dla wielu kobiet zabawa i pasja. Czerpią z tego wiele satysfakcji i po prostu lubią to robić! Makijaż potrafi wydobyć piękno, a czasem nawet kompletnie odmienić wygląd. Mamy do wyboru tysiące produktów, które błyszczą się, mienią i zachęcają do kupna. Wśród nich niezastąpiona i niezawodna matowa pomadka w płynie. Ma fanki na całym świecie i od kilku lat skrupulatnie nie wychodzi z mody. Mimo, że wiele już jest powiedziane w jej temacie, to wciąż warto coś dodać!

Jaką matową pomadkę w płynie wybrać?

Praktycznie każda marka makijażowa ma w swoim asortymencie przynajmniej jedną serię matowych pomadek. Stało się to normą, jak tusze do rzęs czy pudry. Każda kobieta choć raz miała do czynienia z matową pomadką w płynie. Jednak wciąż wiele z nas nie wie, jaka z nich będzie najlepsza do zakupu?

Tyle, ile marek, tyle różnych cen. Mamy matowe pomadki z różnych półek. Warto więc zastanowić się, czy te najdroższe rzeczywiście są tyle lepsze od tańszych odpowiedników? Wiele zależy od samego produktu i preferencji. Tak naprawdę w każdej półce cenowej możemy znaleźć zadowalający produkt. Warto jednak sprawdzić jego jakość i poczytać recenzję w Internecie. Matowa pomadka w płynie powinna mieć formułę zastygającą, ale nie wysuszającą ust. Dobry produkt będzie także wytrzymywał minimum kilka godzin, nawet przy jedzeniu i piciu.

Jak nakładać matową pomadkę w płynie tak, aby utrzymywała się jak najdłużej?

Sam produkt, nawet bardzo dobry, nie będzie dawał z siebie wszystkiego, jeśli odpowiednio nie zadbamy o pielęgnację ust i samą aplikację produktu. Ważne jest więc kilka kroków, aby wydłużyć trwałość szminki i jej dobry wygląd. Zacznijmy od pielęgnacji.

Usta powinno podać się peelingowi. Może do tego posłużyć specjalny produkt lub zwykła szczoteczka do zębów. Wystarczy ją delikatnie zwilżyć i wykonać delikatny masaż ust, okrężnymi ruchami przez minutę. Pozbędziemy się suchych skórek, a jednocześnie przyspieszymy krążenie w wargach. Spowoduje to ich delikatne powiększenie i uwypuklenie! Teraz należy usta odpowiednio nawilżyć, aby matowa pomadka w płynie nie podkreślała suchych warg. Można do tego celu użyć specjalnej  żelowej maseczki, olejku lub zwykłej pomadki ochronnej. Po krótkim czasie należy zmyć produkt i przejść do aplikacji pomadki. Warto zacząć od dedykowanej lub dobrze dobranej do koloru konturówki. Zdecydowanie łatwiej wtedy wypełnić usta i nadać im odpowiedni kształt. Gotowe!

Matowa pomadka w płynie nie wychodzi z mody

Pomimo, że na rynku dostępna jest już od ładnych paru lat, to wciąż cieszy się ogromną popularnością. Żaden inny produkt do ust nie jest tak popularny. Podbiła serca milionów makijażowych maniaczek i wciąż powstają jej nowe formuły i ulepszone wersje. Mamy do wyboru setki kolorów i formuł. Nic więc dziwnego, że potrafimy mieć kilkanaście różnych matowych pomadek w swoich kosmetyczkach! W końcu każda jest inna. Co z tego, że połowa jest w kolorze nude 😉