BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Uroda

Jak wybrać wizażystkę na każdą okazję?

Istnieje wiele salonów kosmetycznych, w których oferowany jest makijaż. Wybór dobrego nie jest łatwy. Są też specjaliści pracujący mobilnie. Dojeżdżają do domu klientek. Każda z nich musi być profesjonalna. Niezależnie czy w domu, czy w salonie. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę.

Po pierwsze: dyplom z kursu lub szkoły

Nie idź do osoby, która ma wiedzę z filmików dostępnych w sieci. Tam nie zawsze jest dobrze pokazane, jak nałożyć dany kosmetyk. Nie jest też uwzględniony rodzaj skóry, stylizacja ogólna. Po prostu jest pokazany test nowej paletki cieni. Dobra wizażystka ma ukończony kurs makijażu, który jest podstawą do malowania twarzy klientek. Powinna stale poszerzać zdobytą wiedzę. Z wartościowej prasy, książek, szkoleń. Atutem będzie ukończona szkoła wizażu, w której pracują profesjonalni instruktorzy. Oni także nie mogą mieć wiedzy z przypadkowych źródeł.

Po drugie: zdjęcia wykonanych makijaży

To podstawa, którą powinno zawierać portfolio wizażystki. Świetnie, jeśli prowadzi własny blog i tam prezentuje zdjęcia makijażu, który wykonała sobie lub innym. Najlepiej jak są to różne makijaże. Dzienny, wieczorowy, ślubny i inne. Wtedy widzisz jak dana osoba, radzi sobie z kolorami.

Po trzecie: opinie klientek

Dziś istnieje możliwość kupna komentarzy, gwiazdek, ocen. Można się nimi sugerować. Jednak lepiej iść do kilku salonów na makijaż. I wtedy zdecydujesz, który wybierzesz. Nie zawsze to, co jest napisane w sieci, jest wiarygodne. Nie ufaj każdej napisanej opinii. Kieruj się swoimi kryteriami, które warto mieć.

Jak widać, liczą się różne czynniki. Podstawowym jest jednak wiedza i umiejętności, a nie oceny i opinie.

hornwellness.pl