BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Antyperspirant czy dezodorant
Zakupy

Antyperspirant czy dezodorant – który wybrać na trening?

Proces termoregulacji organizmu działa dla prawidłowego funkcjonowania i zdrowia nieustannie. W trakcie wzmożonej aktywności fizycznej możemy odczuwać skutki zwiększonej potliwości, zwłaszcza pod pachami. Przekonaj się, który produkt wybrać dla zapewnienia sobie optymalnej ochrony przed plamami potu i przykrym zapachem w trakcie treningu.

Dlaczego podczas treningu pojawiają się plamy potu pod pachami?

Zwiększona intensywność działania mięśni i pracy stawów jest jedną z przyczyn zwiększonej produkcji potu, wydzielanego przez gruczoły potowe. W kontakcie ze skórą pot, który jest bezwonny ulega rozkładowi, co powoduje rozwój bakterii i tworzenie się przykrego, intensywnego zapachu. Z tego względu podczas treningu, odbywającego się w większości przypadków w miejscach publicznych i w towarzystwie innych osób zależy nam na eliminacji zapachu potu oraz mokrych plam pod pachami, widocznych na odzieży. 

Przykry zapach potu podczas uprawiania sportu – skąd się bierze?

Zapach potu jest indywidualny dla każdego z nas i zależnie od specyfiki funkcjonowania organizmu, zdrowia, wieku, stosowanej diety oraz intensywności procesu pocenia się może być bardziej lub mniej intensywny. Zapach potu, pojawiającego się na skórze powstaje w następstwie rozwoju bakterii, towarzyszących rozkładowi się tej substancji na skórze. Podczas sportu pocimy się wyjątkowo intensywnie, dlatego też ilość i zapach potu są zwiększone. Nie jest to powodem ograniczenia ilości aktywności sportowej. Aby zadbać o minimalizację wydzielania potu pod pachami warto szczególnie dbać o higienę oraz stosować antyperspirant. Zastanawiasz się, jak działa antyperspirant i czy jest on lepszym wyborem od zastosowania dezodorantu? 

Antyperspirant czy dezodorant na trening?

Skuteczny antyperspirant jest produktem, kontrolującym wydzielanie potu pod pachami. Za jego wydzielanie odpowiadają alkaiczne sole glinu. Minimalizacja wydzielania potu pod pachami w wyniku stosowania antyperspirantu działa na zasadzie zmniejszenia porów i ograniczenia wydzielania potu w sytuacji, gdy ma pojawić się moment zwiększenia potliwości. Antyperspirant działa więc doraźnie, a jego skuteczność występuje do czasu zmycia kosmetyku ze skóry. Dezodorant natomiast ogranicza przykry zapach potu, występującego na skórze w wyniku namnażania się bakterii. Nie hamuje wydzielania potu. Warto stosować go częściej, gdyż po jakimś czasie obniża się jego skuteczność. Podczas treningu zdecydowanie lepiej sprawdza się antyperspirant, który chroni przed tworzeniem się plam na odzieży i rozwojem przykrego zapachu. Dezodorant można używać na co dzień, gdy pocimy się mniej intensywnie. 

Ochrona przed potem czy przed zapachem potu?

Skuteczna ochrona przed potem możliwa jest dzięki zastosowaniu antyperspirantu. Jego sposób działania pozwala wyeliminować skutki nadmiernej potliwości pod pachami. Dzięki regularnemu stosowaniu antyperspirantu pozbędziesz się problemu nieprzyjemnego zapachu i wilgotności skóry podczas treningu. Jeżeli zależy Ci wyłącznie na osłabieniu przykrego zapachu potu, ale nie chcesz wpływać na naturalną termoregulację organizmu, możesz używać dezodorantu. Wysokiej jakości produkty działają skutecznie o każdej porze roku, dobierz jedynie zapach do swoich preferencji. Antyperspiranty i dezodoranty dla mężczyzn mają najczęściej nuty świeżo, owocowo, drzewne, które wpływają pozytywnie na odczucie stresu.