BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Uroda Zakupy

Jakie odżywki do paznokci kupić?

Piękne, długie i zadbane paznokcie to nie kwestia genetyki. Odpowiednia pielęgnacja to droga do tego sukcesu.  Nie wystarczy sam lakier, aby paznokcie były naprawdę piękne. Zadbanie o mocną płytkę to przede wszystkim używanie odżywki do paznokci. Jednak jaką wybrać, kiedy sklepowe półki oferują ich naprawdę dużo? Podpowiemy, co najlepiej wybrać i na co się zdecydować będąc w drogerii.

Odżywki do paznokci malowanych lakierami tradycyjnymi

Przede wszystkim trzeba rozgraniczyć lakiery hybrydowe i tradycyjne. Paznokcie, na które stosuje się każde z nich wymagają innej pielęgnacji innym produktem. Zacznijmy od lakierów tradycyjnych oraz odżywek, które możemy stosować po prostu, na co dzień.

Odżywki do paznokci zwykle zawierają wiele różnych składników aktywnych i pomagają na różne dolegliwości „paznokciowe”. Może być produkt utwardzający, przyspieszający wzrost, zachowujący naturalny kolor płytki itp. Najlepiej jednak wybrać odżywkę na przykład „8w1”. Są one najbardziej kompleksowe i dogłębnie odżywią płytkę paznokcia. Można je stosować jako baza pod lakier.

Jeśli chcemy jednak przeprowadzić dokładną kurację, bo nasze paznokcie tego wymagają, należy zastosować się do poleceń na opakowaniu. Zwykle jest tam wszystko wyjaśnione. Należy pomalować płytkę paznokcia jedną warstwą odżywki. Zabieg powtarza się codziennie przez kilka dni, a po upływie wskazanego czasu zmywa się wszystkie warstwy i zaczyna od początku. Czas trwania takiej kuracji jest zależny od producenta.

Odżywki do paznokci malowanych lakierami hybrydowymi

Jeśli chodzi o lakiery hybrydowe i całą procedurę związaną z ich nakładaniem, a szczególnie ściąganiem, to niestety są one bardziej szkodliwe. Usuwanie hybrydy to działanie mocno mechaniczne. Aceton jest bardzo silnym zmywaczem, a frezarka niszczy naturalną płytkę paznokcia. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wypielęgnować paznokcie. Bardzo popularne jest stosowanie tak zwanych „lakierów odtruwających”. Stosuje się je pod hybrydę, są oparte na bazie wody. Stymuluje on wytwarzanie kolagenu, kreatyny i elastyny, które są podstawowym budulcem paznokcia. Ma również właściwości wybielające i rewitalizujące. Świetnie sprawdza się do paznokci mocno osłabionych przez częste stosowanie hybryd. Warto jednak co jakiś czas robić przerwy w stosowaniu lakierów, aby dać odpocząć paznokciom. W tym czasie używajmy jedynie odżywek.

Co więcej do odżywienia paznokci?

Same odżywki wpływają jedynie na płytkę paznokcia. Warto jeszcze zadbać o piękne dłonie i skórki wokół paznokci. Dlatego też w komplecie z odżywką warto zakupić oliwkę do skórek oraz dobry krem. Po wykonaniu manicure należy nawilżyć ręce. Oliwkę dokładnie wcieramy w suche od wszelkich specyfików skórki. To również ma wpływ na jakość płytki paznokcia. Składniki odżywcze wnikają w całą strukturę. Dłonie nawilżamy ulubionym kremem. Piękne i zadbane ręce to oznaka prawdziwej kobiecości. Klasa i szyk przede wszystkim! Zadbane paznokcie wyglądają dobrze tylko na zadbanych rękach, dlatego warto zwracać uwagę na pielęgnacje obu tych miejsc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *