BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Lifestyle Uroda

Smokey eyes – zrób to sama

Wieczorowy makijaż to temat bardzo rozległy. Szczególnie w ostatnim czasie, kiedy to mamy do wyboru naprawdę wiele kosmetycznych możliwości. Trudno się zdecydować, jaki efekt chcemy osiągnąć, jakie kolory wybrać i na co postawić. Zawsze możemy postawić na klasykę! Piękne, zmysłowe i wieczorowe smokey eyes nigdy nie będzie złym pomysłem. A wykonać możemy je w domu, własnymi nakładami pracy. Oto instrukcja krok po kroku, jak wykonać ten wyjściowy makijaż.

Czego potrzebujemy do makijażu smokey eyes?

Smokey eyes to przede wszystkim mocne, ciemne kolory. Cały makijaż skupia uwagę właśnie na oczach. Dlatego nie możemy przesadzić z resztą twarzy, aby nie uzyskać komicznego efektu.  To oczy mają być głównym punktem całej stylizacji. A więc do jej wykonania potrzebujemy kilku kosmetyków, przede wszystkim cieni.

Wybierzmy paletę, w której posiadamy kilka różnych odcieni zbliżonych do siebie. Potrzebujemy bazowego, beżowego cienia, średnio-brązowego koloru oraz mocnego, ciemnego cienia, może to być czarny. Zwykle właśnie w takiej kolorystyce wykonuje się klasyczne smokey eyes. Jednak można wybrać inne kolory, na zasadzie stopnia intensywności i ciemności. Jeśli już wybrałyśmy cienie, potrzebujemy jedynie narzędzi pracy. Mowa tu o pędzlach. Potrzebny będzie jeden do rozcierania cieni, czyli puchaty. Dodatkowo dwa do nakładania poszczególnych kolorów. Możemy zacząć makijaż!

Jak wykonać makijaż smokey eyes?

Na powiekę nakładamy naszą bazę pod cienie. Może być to dedykowany produkt lub zwykły korektor. Teraz za pomocą małego pędzelka nakładamy pod łuk brwiowy bazowy, beżowy cień. Teraz wybieramy średni kolor, w naszym przypadku brązowy, i nakładamy go na całą ruchomą powiekę. Ważne, aby nie wytrącić z cienia jego intensywności. Teraz w zewnętrzny kącik oka nakładamy czarny lub inny ciemniejszy cień. Pozostaje wszystko dokładnie rozblendować za pomocą puchatego pędzla. Kolory muszą się połączyć, nie można dopuścić do powstania plam lub nierówności. Przejście pomiędzy dwoma kolorami musi być płynne. Granice powinny być również dokładnie roztarte, bez ostrych krawędzi. Na koniec dodajemy jasny, błyszczący cień w kąciku oka. Makijaż jest gotowy. Możemy wykończyć go także sztucznymi rzęsami aby nadać jeszcze bardziej dramatyczny efekt.

Smokey eyes na każdą okazję?

Tak naprawdę zabawa makijażem pozwala na stworzenie dowolnego looku, bez względu na okazję. Moda jest bardzo zmienna, dlatego nie bójmy się malować tak, jak sobie to wymyślimy. Ważne jest, abyśmy czuły się dobrze i pewnie. Smokey eyes nie musi być tylko klasycznym makijażem oka, możemy dowolnie szaleć z kolorami. Wtedy stworzymy niesamowite połączenia, które idealnie oddadzą naszą osobowość. Nie pozostaje już nic innego, jak spróbować samemu stworzyć ten efektowny makijaż. Nie przejmuj się brakiem umiejętności – z każdą próbą będzie coraz lepiej! Ćwiczenie czyni mistrza. A więc do dzieła, pędzle w dłoń i malujemy!