BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Uroda

Zabiegi pielęgnacyjne na paznokcie

Kruche i łamliwe paznokcie, to zmora wielu kobiet. Mimo usilnych prób ich wzmocnienia szybko się łamią i mają nieestetyczny wygląd. Jak można temu zaradzić? Czy wystarczą domowe metody pielęgnacyjne, czy lepiej sięgnąć po profesjonalne zabiegi dostępne w gabinetach kosmetycznych?

Jak pielęgnować dłonie i paznokcie domowymi sposobami?

Pielęgnacja dłoni i paznokci domowymi sposobami jest jak najbardziej możliwa. Co prawda, nie przynosi ona tak oszałamiających efektów, jak profesjonalny manicure w Warszawie, jednak dzięki odpowiednim technikom, można sprawić, że dłonie będą wyglądały w miarę dobrze. Kluczową rolę odgrywa odpowiednie nawilżenie skóry na dłoniach. Ma to ogromne znaczenie o każdej porze roku, zwłaszcza latem i zimą. Kolejna kwestia to dbanie o paznokcie. W tym przypadku trzeba wrócić uwagę na to, aby paznokcie były zawsze równo przycięte, odpowiednio spiłowane i by skórki wycinać we właściwy sposób, w przeciwnym razie można nieodwracalnie uszkodzić płytkę paznokcia. Lepszym pomysłem niż samodzielne dbanie o paznokcie jest oddanie własnych dłoni pod opiekę prawdziwych profesjonalistów.

Manicure w Warszawie – jakie zabiegi są popularne?

Zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i paznokcie, to jeden z tych zabiegów, które są najchętniej wybierane przez panie w różnym wieku. Dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim manicure i jego różne odmiany. W ostatnich latach zaobserwować można, że o wygląd własnych paznokci w profesjonalny sposób zaczęli dbać również panowie. Widok mężczyzny w salonie kosmetycznym nie jest już taką rzadkością jak jeszcze kilka lat temu. Jaki manicure w Warszawie cieszy się największą popularnością? W tym rankingu można wymienić chociażby manicure klasyczny, manicure hybrydowy, manicure żelowy czy hit ostatnich sezonów – manicure japoński.

Manicure – jak wygląda zabieg?

Zabiegi pielęgnacyjne na paznokcie różnią się nieco, w zależności od wybranej metody. Za każdym razem trzeba jednak w pierwszej kolejności oczyścić płytkę paznokcia. Usuwa się poprzedni lakier oraz odtłuszcza się paznokcie, aby zabieg był bardziej trwały. Kolejny krok, to zmiękczenie oraz usunięcie skórek. Ten etap wymaga szczególnej staranności i zachowania uwagi, by nie dopuścić do uszkodzenia wału paznokciowego. Na sam koniec pozostaje jeszcze modelowanie paznokcia wybraną wcześniej metodą.