BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Uroda

Zabiegi pielęgnacyjne na paznokcie

Kruche i łamliwe paznokcie, to zmora wielu kobiet. Mimo usilnych prób ich wzmocnienia szybko się łamią i mają nieestetyczny wygląd. Jak można temu zaradzić? Czy wystarczą domowe metody pielęgnacyjne, czy lepiej sięgnąć po profesjonalne zabiegi dostępne w gabinetach kosmetycznych?

Jak pielęgnować dłonie i paznokcie domowymi sposobami?

Pielęgnacja dłoni i paznokci domowymi sposobami jest jak najbardziej możliwa. Co prawda, nie przynosi ona tak oszałamiających efektów, jak profesjonalny manicure w Warszawie, jednak dzięki odpowiednim technikom, można sprawić, że dłonie będą wyglądały w miarę dobrze. Kluczową rolę odgrywa odpowiednie nawilżenie skóry na dłoniach. Ma to ogromne znaczenie o każdej porze roku, zwłaszcza latem i zimą. Kolejna kwestia to dbanie o paznokcie. W tym przypadku trzeba wrócić uwagę na to, aby paznokcie były zawsze równo przycięte, odpowiednio spiłowane i by skórki wycinać we właściwy sposób, w przeciwnym razie można nieodwracalnie uszkodzić płytkę paznokcia. Lepszym pomysłem niż samodzielne dbanie o paznokcie jest oddanie własnych dłoni pod opiekę prawdziwych profesjonalistów.

Manicure w Warszawie – jakie zabiegi są popularne?

Zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i paznokcie, to jeden z tych zabiegów, które są najchętniej wybierane przez panie w różnym wieku. Dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim manicure i jego różne odmiany. W ostatnich latach zaobserwować można, że o wygląd własnych paznokci w profesjonalny sposób zaczęli dbać również panowie. Widok mężczyzny w salonie kosmetycznym nie jest już taką rzadkością jak jeszcze kilka lat temu. Jaki manicure w Warszawie cieszy się największą popularnością? W tym rankingu można wymienić chociażby manicure klasyczny, manicure hybrydowy, manicure żelowy czy hit ostatnich sezonów – manicure japoński.

Manicure – jak wygląda zabieg?

Zabiegi pielęgnacyjne na paznokcie różnią się nieco, w zależności od wybranej metody. Za każdym razem trzeba jednak w pierwszej kolejności oczyścić płytkę paznokcia. Usuwa się poprzedni lakier oraz odtłuszcza się paznokcie, aby zabieg był bardziej trwały. Kolejny krok, to zmiękczenie oraz usunięcie skórek. Ten etap wymaga szczególnej staranności i zachowania uwagi, by nie dopuścić do uszkodzenia wału paznokciowego. Na sam koniec pozostaje jeszcze modelowanie paznokcia wybraną wcześniej metodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *