BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Moda Uroda

Najlepsze maseczki do twarzy – jakie wybrać?

Pielęgnacja naszej cery to bardzo ważny element codziennej rutyny. Każdy powinien starać się zachować swoją skórę twarzy w jak najlepszej kondycji. Szczególnie po ciężkim makijażu, stresującym dniu, czy skokach hormonów warto dodać coś więcej do swojej rutyny pielęgnacyjnej, niż tylko samo oczyszczenie i nawilżenie. Pomocne mogą okazać się maseczki do twarzy. Szybko ukoją i zregenerują cerę. Jednak jakie są najlepsze maseczki do twarzy?

W płachcie, płynie czy żelu – na co warto się zdecydować?

Regały w drogeriach pękaj w szwach pod naporem ogromu różnych rodzajów maseczek. Z pewnością nie raz stawałyście przed tym trudnym wyborem i zastanawiałyście się, co ja tak naprawdę potrzebuję? Nic dziwnego, mamy maseczki do naprawdę każdego rodzaju skóry i na każdy problem. Są nawet specjalne produkty „po alkoholu”, które wykonuje się po nocy pełnej tańców i wysokoprocentowych napojów! Znajdziemy także maseczki do zrobienia w trakcie nauki, a także o różnych zabawnych wzorach. W kilka chwil możemy zamienić się w kota, psa, czy pandę.

Oczywiście, maseczkami można się bawić, wybierać te zabawne i ładnie zapakowane. Jednak to, co jest najważniejsze, to ich specyfikacja i działanie. Warto więc zastanowić się, co tak naprawdę chcemy osiągnąć przez ich użycie i wybrać tę o najlepszym działaniu. Maseczki w płachcie to zawsze dobry wybór, na który postawiły miliony Koreanek. A wiadomo, że ich rytuał pielęgnacyjny uchodzi za jeden z najlepszych na całym świecie. Dlatego te produkty mogą uchodzić również za najlepsze maseczki do twarzy!

Domowe sposoby na najlepsze maseczki do twarzy

Oczywiście to, co z natury, ma najlepsze działanie! A więc domowe maseczki z naturalnych składników mogą uchodzić za najlepsze. Wykonuje się je bardzo szybko, z kilku składników. A działanie jest spektakularne! Co więcej, dokładnie wiemy co jest w ich składzie. Żadnego alkoholu, chemii i niepotrzebnych dodatków.

Polecamy wykonać na przykład maseczkę na zaskórniki. Potrzebna będzie żelatyna, woda oraz węgiel aktywny. Najzwyklejsze tabletki lub kapsułki dostępne w aptece. Bierzemy łyżkę żelatyny. Musimy delikatnie rozcieńczyć ją z wodą do uzyskania grudkowatej galaretki. Teraz rozpuszczamy ją nad kąpielą wodną i dodajemy dwie łyżeczki węgla aktywnego. Jeśli mieliśmy go w tabletkach, przed dodaniem należy je rozkruszyć. Teraz, gdy cała mieszanina delikatnie ostygnie, nakładamy ją na nos, czoło i brodę. Na wszystkie obszary dotknięte wągrami. Pozostaje poczekać do całkowitego zastygnięcia. Wysuszoną maseczkę ściągamy z twarzy. Razem z nią pozbywamy się wszystkich zaskórników!

Najlepsze maseczki to sprawdzone maseczki

Każda cera jest inna, a więc działa na nią co innego. Nic nie sprawdza się tak, jak przetestowane na własnej skórze kosmetyki. Możemy polecić tu wiele produktów, ale nigdy nie ma 100 procentowej pewności, że u każdego zadziałają one tak samo dobrze! A więc zapraszamy do testów, szczególnie naturalnej maseczki z węgla aktywnego. Pamiętajcie o pielęgnacji swojej skóry. Z pewnością nam za to podziękuje dobrym wyglądem i brakiem pryszczy!