BeJeans.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle

Makijaż permanentny brwi Warszawa
Uroda

Makijaż permanentny – dla kogo?

Jest wiele kobiet, które nie wyobrażają już sobie funkcjonowania bez tego zabiegu. Dzięki niemu bowiem odzyskały sporo czasu rano, gdyż nie trzeba już poświęcać przynajmniej kilkunastu minut na ujarzmianie brwi. Branża kosmetyczna także bardzo dobrze rozwija się w tej kwestii proponując paniom coraz to nowsze metody, które gwarantują im jeszcze lepszy, naturalny efekt.

Przygotowanie do zabiegu

Zanim stylistka podejmie się wykonywania zabiegu, ma obowiązek przeprowadzić z klientką szczegółowy wywiad, by zapoznać się z jej brwiami, skórą oraz oczekiwaniami co do zabiegu. Zazwyczaj panie mniej więcej wiedzą, jaki efekt chcą uzyskać i jaka metoda makijażu jest im najbliższa. Im klienta jest bardziej przygotowana do zabiegu – tym lepiej. Łatwiej wówczas znaleźć porozumienie i szybciej można rozpocząć pracę.

Metody makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi Warszawa powinno wykonywać się w naprawdę dobrym, profesjonalnym miejscu, gdzie pracują wyszkolone i doświadczone stylistki oraz gdzie jest najlepszy sprzęt i akcesoria. To wszystko wpływa bowiem na efekty pracy oraz na zadowolenie klientek. Dobrze jest także, gdy stylistka opowie paniom o poszczególnych metodach i wspólnie dopasują najlepszą do konkretnych brwi. Najbardziej popularne obecnie metody to: włoskowa i pudrowa. Dzięki nim bowiem można uzyskać efekt bujnych, naturalnych brwi, które mają kolor odpowiedni do ogólnej oprawy twarzy.

Dla kogo zabieg?

Najczęściej korzystają z makijażu panie, które od lat zmagają się z nieefektownymi, cienkimi brwiami. Poddając się zabiegowi ich brwi stają się bardziej wyraziste, widoczne i ciemniejsze. To wszystko przyczynia się do tego, że kobieta czuje się lepiej, gdyż jej rysy są bardziej zaznaczone. Makijaż permanentny brwi jest także często jedynym sposobem, by osoby po chemioterapii odzyskały brwi. Wówczas taka rekonstrukcja brwi jest trudniejsza, aczkolwiek efekt jest naprawdę bardzo spektakularny.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Stylistka na początku rysuje kształt brwi (odpowiednio dobrany do twarzy) orz dobiera właściwy pigment. Następnie, po akceptacji klientki – za pomocą jednorazowej, bardzo cienkiej igły pigment wprowadzany jest pod skórę – tworząc tym samym „nowe”, bardziej zaznaczone i ciemniejsze brwi. W zależności od wybranej metody oraz doświadczenia osoby wykonującej zabieg – wykonanie makijażu trwa od około 2 do 4 godzin. Koszt zabiegu jest bardzo zróżnicowany – w dobrych gabinetach medycyny estetycznej waha się on od 500 zł do nawet 1500 zł. W mniejszych salonach kosmetycznych można go wykonać nawet za 500 zł do 1000 zł.